VARAK BASKI

Varak, taşıyıcı bir polyester film üzerine özel kaplama makinalarıyla boya ve alüminyum kaplanarak elde edilen, ilk zamanlarda daha çok matbaacılık sektöründe kullanılan ama son 30-40 yıldır da tekstil sektörüne giren bir kaplama malzemesidir. Varak filminin tekstil ve matbaa dışında cam, seramik, deri ve plastik malzemeler üzerinde de kullanım alanı vardır.

Buradaki esas, taşıyıcı film üzerindeki kaplamanın bir termoplastik tutkal, ısı ve pres vasıtasıyla kumaş üzerine aktarılmasıdır. Son 15 senede varak artık tekstilde aynen reaktif, pigment ve dispers boyalar gibi özellikle kumaşlara verdiği sıra dışı parlak ve metalik efektler dolayısıyla vazgeçilmez bir ürün olarak yerini almıştır.

Son yıllarda tekstil varakları sadece altın ve gümüş rengi gibi dar bir alana sıkışmaktan çıkmış diğer renkleri de bünyesine aldığı gibi multicolor çok renkli varakların da üretimi başlamıştır. Bu varaklar ayrıca metalize olan, olmayan ve parlak, mat ve yarı mat gibi özelliklerle çok geniş bir renk ve desen skalasına sahip olmuşlardır.

Varak baskıda sektörün öncülerinden olan firmamız aylık 600.000m varak baskı kapasitesiyle desen, sıvama (komple kaplama), kum(smog) gibi desen teknikleri ve 8000’den fazla renk ve desenden oluşan varaklarıyla hizmetinizdedir.

varak baskı, varak baskı makinası, varak baskılı kazak, varak baskı nedir, varak baskı makinesi, varak baskı yerleri, varak baskı kazak, varak baskılı triko, varak baskı çeşitleri, varak baskı firmalarıVarak Baskı | Glitter Baskı | Piliseli Baskı | Gofraj Baskı | Rotasyon Baskı | Emboss Baskı | Rotasyon